Novinky

Podzimní ohlédnutí

11.11.2012 19:23

Na tradiční klubové výstavě v Horním Jelení zabodovaly, i když trošku neplánovaně obě „naše holky“.  Nejprve se Roxy představila poprvé na výstavě ve třídě dorostu - výsledek  „VN 1“. Poté neplánovaně zabojovala i Polča, když společně s P. Voborníkovou vyhráli soutěž „Dítě a pes“.

O víkendu jsme s oběma „Foxlíky“ vyrazili pocvičit ochotu na divočáka. Byl jsem hlavně zvědavý na Roxy.  K naší radosti jí hlášení šlo výborně. Patřičný odstup si udržovala i když byla bachyně „Betyna“ vypuštěna na zahradu. Přece jenom mohutné tělo v zimní srsti a blesku rychlé výpady vzbuzovali patřičný respekt nejen u  obou našich fen.  Hlavně pro mladou Roxy to byla výtečná lekce jak se chovat při kontaktu s divočákem. Na závěr si ještě zaštěkala na lišáka  Ferdu.

Hurááá, máme štěně...

05.07.2012 14:01

Co nového se událo v naší chovatelské stanici v uplynulém období. Máme novou posilu. V polovině května k nám přijela až z dalekého Finska, tříměsíční  „ PROFOX EUROPE“  trikolórní drsnosrstá fenka.  „ROXY“ jak na ní doma voláme, pochází z chovatelské stanice „Kennel  Profox“ kterou vlastní pan Ville Kuronen  https://www.kennelprofox.com/  Jde o štěně po špičkových pracovních i exteriérově vynikajících rodičích. Uvidíme jak se „Roxy“ bude u nás dařit...      

 

Umělé nory...

27.04.2012 11:52

Jaro je v plném proudu. Byli jsme na návštěvě u kamaráda myslivce. Zdejší myslivci v průběhu několika posledních let vybudovali v revíru jejich Mysliveckého sdružení přes 20 umělých nor, které s velkým úspěchem používají k lovu lišek a ostatní škodné.  „Polča“ si s chutí některé nory, zvláště ty „zapachované“ prolezla, bohužel žádná kmotra nebyla doma.  Místa pro výstavbu nor u nás máme vybraná a teď jen s chutí do toho…

   V neděli jsme byli s „Polčou“ norovat v přírodní noře lišky u našeho kamaráda Jirky Hytycha. Podařilo se nám vynorovat všech 5 obeznaných  liščat živých. Feny liščata nahnala do slepé úzké boční štoly kde jsme je vykopali. Liščata byla asi 8 týdenní a až vyspějí budou pomáhat s výcvikem nových generací norníků..

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>