Novinky

Blíží se čas vánoční....

21.12.2015 12:15

Pomalu se nám přibližil čas vánočních svátků. Pro nás je to nejen čas sváteční, ale i čas, kdy naše štěňata putují ke svým novým majitelům. První odešla fenka "Carmen", v pátek 18.12. jí následovala "Cilka" a ve středu zamíří do světa i pejsek "Casper". Doma si ponecháváme fenečku "Cleu" jako dceru a nástupce "Polyny"

S "Ullym" a "Roxi" chodíme po naháňkách, tak jak přichází jednotlivá pozvání. Minulý víkend jsme absolvovali naháňku se slíděním u školního polesí ve Křtinách u Brna, a pak naháňku u našich sousedů v lesích u Devíti křížu v MS Přibyslavice. Na "Ullym" je patrné, jak s přibývajícím počtem absolvovaných naháněk a množstvím možností kontaktů se zvěří, získává stále více zkušeností.

Víkendová naháňka

27.11.2015 07:15

V sobotu 21.11.2015 jsem s radostí přijal pozvání na naháňku do MS Pooslaví. Táhla se jedna dlouhá leč ve stráních nad řekou Oslavou. Oba foxlíci se dostali do prasat. Radost mi udělal zejmena mladý pes "Ully" který byl teprve na své druhé naháňce a sám našel a zaštěkával v husté smrčině několik prasat. Jedno sele dokonce natlačil na mne, já ale minul...  Fenka "Roxi" pracovala opět skvěle a ke konci leče společně s welšteriérkou "Zorou z Ostašova" zadržely na místě samotné sele. Na výřadu nakonec bylo 6 ks černé. Druhá leč byla "U remízku" na bažanty, kde se jich povedlo ulovit 49 kohoutů.

Máme štěňata

24.11.2015 19:12

22.10.2015 se Polče narodila 4 štěňata - 1 pejsek a 3 fenky.
Hrdým otcem štěňat, je jeden z nejúspěšnějších drsnosrstých psů posledních
let "Dársy z Elgardu" Ivy Duspivové. Je to jeho první vrh. Důvodem, proč
jsme kryli právě Dársym, je jeho naprosto úžasná povaha a temperament. Měl jsem
možnost pejska osobně pozorovat na několika loveckých zkouškách a vždy
předváděl nadšený výkon a ochotu udělat vše pro radost své paní...

https://www.zelgardu.cz/?page_id=181 | 2 | 3 | 4 | 5 >>